Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Wieczór przed egzekucją

Kategoria:

Info o autorze:
Marcin Mortka (ur. 5 kwietnia 1976 w Poznaniu) - polski pisarz fantasy.
Absolwent skandynawistyki na wydziale neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik i popularyzator RPG, związany z wydawnictwem „Portal”, autor wielu artykułów poświęconych tej tematyce w „Portalu” oraz „Magii i Mieczu”.
Z zawodu nauczyciel - lektor języka angielskiego i norweskiego w poznańskiej Szkole Języków Obcych "Empik" oraz do roku 2010 I Liceum Ogólnokształcącym, pilot wycieczek zagranicznych (wąska specjalizacja - Islandia) oraz tłumacz powieści Patricka O'Briana i Petera Bretta.
Zadebiutował literacko powieścią fantasy Ostatnia saga (2003), której akcja toczy się w średniowiecznej Skandynawii w okresie wprowadzania chrześcijaństwa. W dziejącej się podczas II wojny światowej powieści Wojna runów pojawiły się pewne nawiązania do wątków Ostatniej sagi. Trzecia część, Świt po bitwie, kontynuuje wątki pierwszej z tych powieści.
Do tematyki skandynawskiej powraca w powieści Ragnarok 1940 – rzeczywistości alternatywnej przedstawiającej Europę w XX wieku, podzieloną na świat chrześcijański i pogański. Jego kolejne pozycje to trylogia Miecz i kwiaty, powieść historyczno-fantastyczna, której akcja toczy się w trakcie trzeciej krucjaty, oraz Martwe Jezioro, pierwsza powieść heroic fantasy w jego dorobku.
zaczerpnięto z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Mortka

Strona autorska:
http://wyziewy.bloog.pl/?ticaid=6ffc0