Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Wiadomości

Uaktualnienie październik 2016

www.fantastykapolska.pl znowu nadaje!
W październikowym uaktualnieniu znajdziecie cztery opowiadania, ale… to nie wszystko co przygotowuję dla was na ten miesiąc. Już na początku listopada, jeśli pewien znany autor się wyrobi, możecie się spodziewać kolejnej, sensacyjnej publikacji.
Dzisiaj natomiast proponuję wam uzupełnienia biblioteczek kilku innych pisarzy, w tym premierowe, nie publikowane nigdzie indziej opowiadanie Bartka Biedrzyckiego.
Oto ich tytuły:
- Jak smakuje benzyna – Bartek Biedrzycki.

Uaktualnienie wrzesień 2016

W tym miesiącu mam dla Was pakiet znakomitych opowiadań pierwszoligowych polskich autorów. Do grona autorów dołącza Paweł Matuszek, były redaktor naczelny Nowej Fantastyki i zdobywca nagrody im. Zajdla. We wrześniu zaprezentuję dwa jego teksty.
Uzupełniam także biblioteczki Rafała Dębskiego, Ewy Białołęckiej i Dariusza S. Jasińskiego.
Oto spis treści wrześniowego uaktualnienia:
Paweł Matuszek:
- yl’ho
- Vademecum Irrealis
Ewa Białołęcka:
- Angelidae
Rafał Dębski:
- Ryk lwa na Cyprze
Dariusz S. Jasiński
- Artefakt

Uaktualnienie sierpień 2016

Drodzy czytelnicy, witam was z okazji sierpniowego uaktualnienia Fantastyki Polskiej.
Dzisiaj przedstawię wam sylwetkę i teksty autora mojego pokolenia, Jacka Soboty, pisarza i krytyka znanego z ciętego pióra i znakomitych felietonów.
W sierpniowym pakiecie otrzymacie dwa jego teksty, jedno opowiadanie (Żona cenzora) i jeden felieton (Kroniki zapowiedzianych śmierci)
Mam też dla was kolejne uzupełnienia biblioteczek autorów już prezentowanych: opowiadanie Magdy Kozak (Zakładnicy) i dwa teksty Jana Maszczyszyna (Szkłolud i Upadłe wizje).

Uaktualnienie lipiec 2016

Drodzy przyjaciele
www.fantastykapolska.pl znowu nadaje.
Po dłuższej przerwie wracamy do uzupełniania biblioteki. Tym razem uzupełnienia będą się pojawiały na stronie co miesiąc, w poniedziałki około 20-tego. Za każdym razem otrzymacie minimum cztery nowe teksty.

Uaktualnienie - 9 marca 2015

Dzisiaj na naszej stronie pojawia się kolejny tekst – opowiadanie Dominika Sokołowskiego „Malarz i diabeł”. Zupełna nowość specjalnie dla was z okazji premiery najnowszej książki tego autora, czyli wydanego przez Rebis „Słowa stworzenia”.
Zapraszam do lektury
Robert J. Szmidt

Uaktualnienie - 16 lutego 2015

Witajcie w kolejnym tygodniu lutego.
Dzisiaj mamy dla was znakomitą i w dodatku absolutnie premierową nowelę Krzysztofa Kochańskiego, jednego z cenionych i aktywnych po dziś klasyków polskiej fantastyki, autora dwóch powieści i trzech zbiorów opowiadań, którego teksty publikowaliśmy wielokrotnie na łamach magazynu „Science Fiction”.
Zapraszam do lektury „Parowego Hycla”, noweli o alternatywnej historii Polski w klimatach modnego ostatnio steampunka, tytułowego tekstu z najnowszej antologii wydawnictwa RW-2010.
Robert J. Szmidt

Uaktualnienie - 9 lutego 2015

Nowy tydzień, nowy tekst i nowy autor.
Dzisiaj przedstawiamy autora, z którym współpracowaliśmy niemal od początku istnienia magazynu Science Fiction. Jovita Dariusza S. Jasińskiego to znakomite, długie opowiadanie s-f. Pierwszy i na pewno nie ostatni tekst tego autora na naszej stronie.
Zapraszamy do lektury

Uaktualnienie - 26 stycznia 2015

Strona www.fantastykapolska.pl znowu nadaje.
Dzisiaj mamy dla was dwa kolejne teksty. Pierwszy to długie opowiadanie – niemal nowela - będące prologiem do wydanej w minionym tygodniu powieści Konrada T. Lewandowskiego „Most nad otchłanią”, udostępnione dzięki uprzejmości oficyny RW2010.
Drugim tekstem są „Żercy” ostatnie z sześciu opowiadań, jakie otrzymaliśmy od Arkadego Saulskiego, autora znacznie młodszego pokolenia.
Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy za tydzień.

Uaktualnienie - 19 stycznia 2015

Witajcie w kolejnym uaktualnieniu po nowym Roku.
Dzisiaj dodajemy do naszej bazy nowego autora – jest nim Tadeusz Meszko, aktualny bliski współpracownik samego Marka Oramusa. Choć w jego biblioteczce pojawia się tylko jeden tytuł, otrzymacie całkiem sporo lektury, jest to bowiem zbiorek kilkunastu krótkich opowiadań i szortów.
Zapraszamy do lektury.

Uaktualnienie - 12 stycznia 2015

Witajcie w Nowym Roku,
To już trzeci rok kalendarzowy, w którym strona www.fantastykapolska.pl dostarcza wam dobrą lekturę. Przełom lat to doskonały moment, na dokonanie istotnej zmiany w systemie naszej działalności. Będzie ona dotyczyć liczby publikowanych tekstów – od tej chwili w poniedziałki pojawiać się będą: jeden, bądź dwa utwory.

Strony