Ściąganie tekstów będzie możliwe po zarejestrowaniu się i zalogowaniu.

To prywatna strona. Nie wysyłam żadnych reklam ani spamu.

Air Marshals

Kategoria:

(ur. 1971) – polska pisarka, autorka fantastyki, żołnierz i lekarz.
Lekarz wojskowy, specjalizujący się w medycynie ratunkowej, pracuje w Zakładzie Medycyny Pola Walki w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Dwukrotnie pełniła obowiązki w ramach PKW Afganistan: podczas VII i XII zmiany. W sierpniu 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył lek. Magdalenę Kozak Gwiazdą Afganistanu. W 2012 r. ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych i została promowana do stopnia podporucznika. Magdalena Kozak jest weteranem Operacji Afgańskiej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Jej debiutem literackim było opowiadanie Operacja Faust opublikowane w magazynie "Science Fiction". Oprócz tego publikowała na łamach "Nowej Fantastyki", "Science Fiction, Fantasy i Horror" oraz "Esensji". Jej debiutem książkowym była powieść Nocarz (o którym w 2009 zespół Closterkeller napisał piosenkę o tym samym tytule), której kontynuację stanowią kolejne powieści Renegat i Nikt (wszystkie były nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok).
Pasjonuje się wojskowością: skacze ze spadochronem (ok. 300 skoków), strzela (instruktor i sędzia strzelectwa sportowego), interesuje się systemami walki (Krav Maga, Combat).
Notkę zaczerpnięto z Wikipedii